Pārlekt uz galveno saturu

Sākusies elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām

No 28. jūnija portālā www.latvija.lv sākusies elektroniskā pieteikšanās LLU 25 pamatstudiju programmās, kurās studijas var uzsākt ikviens, kas ieguvis vidējo izglītību. Pieteikuma izveide ir pirmais solis, lai piedalītos 2021./2022. studiju gada uzņemšanas konkursā. Tādējādi attālums līdz studiju pieteikumam mērāms pāris datorklikšķu attālumā, jo pieteikumu varēs apstiprināt arī elektroniski līdz 11. jūlija plkst. 23.59. Taču svarīgi atcerēties, ja pieteikuma apstiprināšana e-pakalpojumā neizdodas, tad  studētgribētājiem obligāti jāveic arī otrais solis - jāapstiprina elektroniskais pieteikums klātienē no 6. līdz 12. jūlijam un jāuzrāda personu apliecinošie un izglītības dokumenti.

Elektroniskā pieteikšanās portāla www.latvija.lv/studijas e-pakalpojumā "Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās" ir pieejama LLU īstenotajās pamatstudiju programmās:

Kopumā LLU jaunajiem studētgribētājiem 2021./2022. studiju gadā piedāvā 1000 valsts finansētās pamatstudiju vietas jeb "budžeta" vietas, un uz jebkuru no tām varēs pretendēt, aizpildot elektronisko pieteikumu. Turklāt konkursā tiek piedāvātas arī maksas studiju vietas.

Vecumam nav nozīmes! Uzņemšanas konkursā par studiju vietām var piedalīties gan tie vidējās izglītības iestāžu absolventi, kuri ir kārtojuši centralizētos eksāmenus, gan tie, kuri vidusskolas gaitas beiguši līdz 2004. gadam un centralizētos eksāmenus nav kārtojuši. Savukārt, ja jau esat ieguvuši augstāko izglītību kādā nozarē, ir iespējams piedalīties pamatstudiju konkursā atkārtoti un sekmīga rezultāta gadījumā iegūt izglītību arī citās nozarēs.

Svarīgi zināt! Ja studētgribētājs vidējo izglītību ir ieguvis Latvijā un vidējās izglītības dokumenta dati ir pieejami vienotajos valsts reģistros, dokumentu uzrādīšana klātienē nebūs nepieciešama. Savu elektroniski izveidoto pieteikumu viņš varēs apstiprināt pats.

Tāpat arī attālumam līdz Jelgavai nav nozīmes! Apstiprināt elektronisko pieteikumu vai pieteikties LLU pamatstudijām klātienē jūlija sākumā būs iespējams jebkurā no vienotās uzņemšanas augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem. Tā kā LLU piedalās vienotajā augstskolu uzņemšanas sistēmā, studiju pretendentiem būs pieejami 23 klātienes punkti visā Latvijas teritorijā. Līdz ar to - ja jaunais studētgribētājs savās studiju prioritātēs būs norādījis kādu no iepriekš minētajām LLU studiju programmām, elektronisko pieteikumu viņš varēs apstiprināt vai nu LLU uzņemšanas kontaktpunktā Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava), vai arī kādā citas augstskolas, kas piedalās vienotajā uzņemšanā, kontaktpunktā. Detalizēta informācija par augstskolu kontaktpunktu atrašanās vietām un darba laikiem aplūkojama šeit.

Savukārt elektroniskā pieteikšanās (LLU absolventiem) un pieteikumu pieņemšana maģistra studijām klātienē Jelgavas pilī būs iespējama no 6. līdz 12. jūlijam. Plašāka informācija par studiju iespējām maģistra studiju programmās atrodama šeit. 

Detalizēta informācija par uzņemšanas kārtību LLU ir pieejama mūsu universitātes mājaslapā.

Turklāt 1. jūlijā plkst. 15.00 ikviens studētgribētājs aicināts pievienoties LLU express ziņu speciālizlaidumam, kurā informēsim par un ap uzņemšanu LLU. Tiešraidi būs iespējams vērot gan LLU mājaslapā, gan universitātes Facebook kontā. 

Gribi labu darbu un vēl labāku atalgojumu? Izvēlies LLU

 

Pievienots 28/06/2021