Pārlekt uz galveno saturu

HK "Zemgale/LLU"sagrauj HS "Rīga" mūri

Attēla autors: No LLU arhīva

Savā pēdējā Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta mājas spēlē HK “Zemgale/LLU” pārliecinoši pieveica Latvijas U-18 valstsvienības bāzes komandu – HS “Rīga”, sametot bijušajam JLSS audzēknim Rūdolfam Gustam Lazdiņam astoņu vārtus – 8:1 (3:1; 2:0; 3:0)

Savstarpējās spēlēs šajā sezonā HS “Rīga” divas reizes spēja atņemt punktus jelgavniekiem un tāpēc mājinieki bija īpaši motivēti šīs dienas spēlei, jo sāpīgs rūgtums mocīja hokejistu sirdsapziņu.

Bez lieliem pārsteigumiem HK “Zemgale/LLU” savu dominanci ieguva ar pirmām spēles sekundēm un jau trešajā spēles minūtē rezultātu atklāja kapteinis Valentīns Feoktistovs, kurš guva savus simtos vārtus Latvijas regulāros čempionātos – 1:0. Trīs ar pusminūti vēlāk viņš atdeva rezultatīvu piespēli uzbrucējam Ričardam Bernhardam, kurš dubultojis ledus saimnieku pārsvaru – 2:0. HS “Rīga” spēlētāji vēl bija saglabājuši entuziasmu un četrpadsmitajā minūtē to izmantoja uzbrucējs Berts Daniels Rudzītis, kurš guva savas komandas vienīgos vārtus spēlē – 2:1. Jau pēc minūtes “Zemgale/LLU” uzbrucējs Aleksandrs Visockis atgrieza mājiniekiem divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Otrajā trešdaļā jelgavnieki turpināja valdīt uz laukuma, kas ļāva viņiem diezgan ātri gūt vēl divus vārtus. Sestajā trešdaļas minūtē otros savu spēles vārtus guva Aleksandrs Visockis, bet septītajā – Ričards Bernhards, panākot jau vērā ņemamu priekšrocību – 5:1. HS “Rīga” galvenais treneris Oļegs Sorokins pieprasīja trīsdesmit sekunžu pārtraukumu, lai apturētu vārtu zaudējumu sēriju. Rīdzinieki sāka agresīvāk spēlēt savā aizsardzības zonā, kas vairākas reizes noveda pie dūru cīņām un kas neļāva “Zemgale/LLU” gūt vairāk vārtus.

Trešajā trešdaļā spēles temps kritās, bet neskatoties uz to spēles iniciatīvā piederēja mājiniekiem.  Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” nonāca mazākumā, bet tas netraucēja uzbrucējam Juliānam Misjum ieraidīt kuriozos vārtus Rūdolfa Gusta Lazdiņa sargātos vārtos un panākot rezultātu – 6:1. Septiņpadsmitajā trešdaļas minūtē vārtus guva Artūrs Homjakovs, bet pēdējā – aizsargs Rolands Punculis no zilās līnijas pielika treknu punktu spēles rezultātam 8:1.

Īpaši jāatzīmē aizsargs Sebastjans Janda (Sebastian Janda), kurš spēles laikā veidoja bīstamas situācijas un atdeva trīs rezultatīvās piespēles, ka arī uzbrucējs Rustams Begovs, kurš izkārtoja vārtus saviem partneriem, izdarot divas rezultatīvās piespēles.