LLU basketbola komanda "LLU/Simple Garage" debitē Latvijas reģionālajā basketbola līgā

2. oktobra vakarā Nīcas sporta hallē debiju Latvijas reģionālajā basketbola līga (LRBL) piedzīvoja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) basketbola komanda "LLU/Simple Garage". Debijas cīņā LLU studentiem nācās atzīt līgas favorītu "Nīca/BL inženiertīkli" pārākumu ar rezultātu 60-86 (11-30;20-16;19-24;10-16).

Jau no spēles pirmajām minūtēm Nīcas basketbolisti demonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 30-11 par labu Kurzemes basketbolistiem.

Neskatoties uz ne pārāk pārliecinošo sākumu, LLU studenti spēja spēles ritējumu mazliet pavērst sev par labu. Otrā ceturtdaļa iesākās ar Jāņa Atelbauera veiksmīgām darbībām aizsardzībā un diviem precīziem Jāņa Umbraško metieniem no groza apakšas. Vēlāk ar precīziem trīspunktu metieniem viņiem piebalsoja Artūrs Rieksts un Jēkabs Roziņš. Otrās ceturtdaļas turpinājumā LLU turpināja veiksmīgi iesākto un otro spēles ceturksni studenti uzvarēja ar 20-16, taču, dodoties lielajā pārtraukumā, rezultāts uz tablo vēstīja 31-45 par labu Nīcai.

Trešo ceturtdaļu apņēmīgāk atkal iesāka "LLU/Simple Garage", kas, pateicoties Jēkaba Roziņa un Aleksandra Ganžas precīzajiem trejačiem un filigrānajiem caurgājieniem, veica izrāvienu 13-3 un samazināja starpību līdz 8 punktiem. Tas lika Nīcas komandas galvenajam trenerim Ģirtam Novickim pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Pēc minūtes pārtraukuma "Nīca/BL inženiertīkli" sāka spēlēt uzbrukumā pragmatiskāk un dominēt cīņā par atlecošajām bumbām (spēlē kopumā Nīcai 65 izcīnītas bumbas pret studentu 33!), tādējādi veicot savu izrāvienu 12-0 un novedot spēli pārliecinoši līdz beigām ar rezultātu 86-60.

LLU/Simple Garage: Roziņš 14 (4/8 3pts.), Satovskis 9, Umbraško 8, Atelbauers 6 (7 atlecošās bumbas), Ganža 5, Fiļipovs 4, Ganuļevičs 4, Čukna 4, Tomass 3, Rieksts 3, Truksnis, Dreimanis.

9.oktobrī "LLU/Simple Garage" basketbolisti aizvadīja pirmo mājas spēli LLU Sporta centrā ar "East Ball-RTDP".

Spēli apņēmīgāk uzsāka LLU studenti, kuru rindās lielisku sniegumu demonstrēja Jēkabs Roziņš, realizēdams trīs trīspunktu metienus pirmajā ceturtdaļā, kas palīdzēja studentiem noslēgt pirmo ceturtdaļu ar divu punktu pārsvaru (17-15).  Savukārt otrajā ceturtdaļā vadību grožus pārņēma "East Ball-RTDP", kas vairs neļāva tik brīvi izvērsties LLU komandas snaiperiem. Tādējādi pēc otrās ceturtdaļas vadībā atradās viesi no Rīgas ar rezultātu 26-29.

Otrā puslaika sākumā "East Ball-RTDP" turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu aizsardzībā, ļaujot studentiem iemest tikai 11 punktus, bet paši pievienoja 16 punktus uzbrukumā, iegūstot 8 punktu pārsvaru pirms izšķirošās ceturtdaļas.

Ceturtā ceturtdaļa iesākās lēni abu komandu izpildījumā, taču tad LLU studentiem padevās varens 2 minūšu nogrieznis, kuru laikā no mīnuss 12 tika panākts neizšķirts (47-47). Turpinājums nebija tik veiksmīgs „LLU/Simple Garage”  un Jelgavas basketbolistiem nācās samierināties ar zaudējumu 55-64 (17-15, 9-14, 11-16,18-19).

LLU/Simple Garage: Roziņš 21 (5/12 3pts.), Satovskis 10 (8 atlecošās bumbas), Ganža 7, Ganuļevičs 6, Grustāns 5, Truksnis 5 (6 atlecošās bumbas), Čukna 1, Rieksts 1, Rezevskis, Fiļipovs.

Nākamā spēle LLU studentiem jāaizvada Daugavas sporta namā 13. oktobrī pret "BJBS Rīga/Juniors-2".

"LLU/Simple Garage" saka lielu paldies saviem atbalstītājiem: "Simple Garage", Jelgavas riepu centram, 212.lv un "Orange Truck Service"!