LLU studenti – čempioni 32. Latvijas Universiādes peldēšanas sacensībās

Aizvadītās nedēļas izskaņā, 3. decembrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta centra peldbaseinā norisinājās 32. Latvijas Universiādes peldēšanas sacensības. Piedaloties 12 augstskolu komandām (sešas vīriešu un sešas sieviešu ieskaitē) un 71 dalībniekam no visas Latvijas, par čempioniem vīriešu konkurencē kļuva LLU peldētāji, kamēr LLU peldētājas ierindojās soli aiz goda pjedestāla, paliekot ceturtajā vietā. Šogad Jelgavā tika sadalīti 20 medaļu komplekti.

Vīriešu konkurencē par čempioniem kļuva LLU studenti, kuri ar septiņu punktu pārsvaru pārspēja Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), kas ieguva sudraba godalgas, bet trešo vietu izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA). Savukārt sieviešu ieskaitē uzvaras laurus plūca RTU studentes, aiz kurām otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un LSPA peldētājas. Bez iepriekš minētajām augstskolām Universiādē piedalījās arī Latvijas Jūras akadēmija (LJA), Latvijas Universitāte (LU) un Daugavpils Universitāte (DU).

LLU peldētāji kopumā izcīnīja trīs zelta, divas sudraba un piecas bronzas godalgas. 50 metru brīvā stila peldējumā Sergejs Židkovs (LLU) par sekundes desmitdaļu apsteidza Tokijas olimpisko spēļu dalībnieku Daniilu Bobrovu (RTU), bet bronza Emīlam Dūmiņam (LLU), kurš izcīnīja arī trešo vietu 50 metru tauriņstilā.

Vēl vienu zelta medaļu LLU godalgu kopvērtējumam izcīnīja Jevgenijs Boicovs, kurš, izpildot sporta meistara normatīvu, uzvarēja 50 metru brasa peldējumā. Lielisku sniegumu uzrādīja LLU vīru stafetes komanda, kura, startējot Danilam Zaicevam, Jevgenijam Boicovam, Sergejam Židkovam un Emīlam Dūmiņam, kļuva par čempioniem 50 metru brīvā stila stafetē.

Sudraba medaļu 50 metru peldējumā uz muguras ieguva Danila Zaicevs, kurš klāt sudrabam pievienoja bronzu godalgu 100 metros uz muguras. Savukārt otru sudrabu LLU komandai izcīnīja Jevgenijs Boicovs, kurš atzīmējas ar otro vietu 100 metru brasa disciplīnā. Savukārt Bronzas godalgas 100 metru brīvā stila peldējumā izcīnīja Arvīds Viļčaks, kamēr 100 metru kompleksajā peldējumā trešā vieta Sergejam Židkovam.

Sieviešu konkurencē vienīgo medaļu LLU godalgu krājkontam izcīnīja Karīna Ārija Kaminska, kura 50 metros uz muguras izcīnīja bronzu.

LLU Sporta centrs izsaka pateicību peldēšanas izlases trenerei Jeļenai Visockai par LLU peldētāju sagatavošanu un mobilizēšanu 32. Latvijas Universiādes peldēšanas sacensībām.