LBTU studenti kļūst par čempioniem svara stieņa spiešanā guļus sacensībās

Aizvadītajā nedēļā Jelgavas sporta hallē Latvijas augstskolas sacentās par spēcīgākās universitātes godu Latvijas XXXIII Universiādes sacensībās svara stieņa spiešanā guļus. Šogad par XXXIII Universiādes čempioniem kļuva Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) studenti un studente, kuri izcīnīja zelta godalgu komandu jauktajā vērtējumā.

Studentu galvaspilsēta šogad kopumā pulcēja 48 dalībniekus no septiņām Latvijas augstskolām, 23 sieviešu un 25 vīriešu ieskaitē. Komandu vērtējumā LBTU studentes izcīnīja sudrabu, piekāpjoties sāncensēm no Rīgas Stradiņa universitātes. Savukārt vīriešu konkurencē LBTU studenti izcīnīja zeltu. Lieliskais sniegums LBTU pārstāvjiem abās ieskaites grupās palīdzēja kļūt par XXXIII Universiādes čempioniem jauktajā komandu vērtējumā, atgriežot sev 2020. gadā izcīnīto stiprākās augstskolas godu. LBTU 2. vietā atstāja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un 3. vietā Rīgas Stradiņa universitāti.

Zelta medaļas individuālajās ieskaitēs izcīnīja Marika Žarkova, Ilze Ojere, Edgars Jurkāns, Roberts Joksts un Ņikita Ļutovs. Jāpiemin, ka Ņikita Ļutovs ar savu izcilo sniegumu svaru kategorijā līdz 93kg nodrošināja sev uzvaru absolūtajā vērtējumā vīru grupā starp visiem 25 dalībniekiem. Savukārt sudraba medaļas ieguva Kristers Švarcs un Eduards Šveimrauss, bet bronzas medaļu Līga Lauma Zariņa.

LBTU Sporta centrs izsaka pateicību izlases trenerim Mārim Markevicam par sportistu sagatavošanu un organizēšanu sacensībām.