Pārlekt uz galveno saturu

LBTU vieglatlēti veiksmīgi aizvadījuši 33. Latvijas Universiādi

Attēla autors: No LLU arhīva

Ogrē aizvadītas jau 33. Latvijas Universiādes sacensības vieglatlētikā, kas norisinās ik gadu kopš 1991. gada. Šogad dalībnieki sacentās 18 disciplīnās, kurās piedalījās vieglatlēti no 10 Latvijas augstskolām, tostarp Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU). Studenti no LBTU vīriešu konkurencē izcīnīja otro vietu, savukārt starp dāmām ieņēma piekto pozīciju.

LBTU vīri komandu kopvērtējumā sakrāja 304 punktus, atpaliekot par 74 punktiem no Rīgas Tehniskās universitātes, kas ieņēma pirmo vietu. LBTU vīri aiz sevis atstāja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), apsteidzot par vienu punktu.

Individuāli LBTU studentiem izdevās izcīnīt četras godalgas, divas no tām 1500 metru distancē. Šajā skrējienā ar laiku 4:05,44 minūtes sudrabs tika Laurim Grīniņam, bet bronza – 11 simtdaļas lēnākajam Andrejam Bānim. Tikmēr garākajā skriešanas distancē jeb 5000 metros L. Grīniņam ar ļoti augstvērtīgu rezultātu (15:41,10 minūtes) izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru, kā vienīgajam no savas augstskolas, tiekot pie augstākā kaluma medaļas. Vēl no LBTU sportistiem pie godalgas tika lodes grūdējs Artūrs Demidočkins, kurš ar rezultātu 14,76 metriem kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Soli no labāko trijnieka palika šķēpmetējs Roberts Gļauda (56,25 metri) un diska metējs Roberts Sorokins (37,95 metri).

Dāmu konkurencē LBTU sakrāja 198 punktus, piekāpjoties secīgi LSPA, RTU, Latvijas Universitātei un Daugavpils Universitātei. "Top 3" atradās 18 punktu attālumā. Augstāko, proti, ceturto, vietu izcīnīja Elīza Viekale - Gasjūne, kura 3000 metrus noskrēja 13:12,19 minūtēs, kā arī 4x100 metru stafetes komanda ar Naomi Rozentāli, Unu Diānu Veipāni, Līvu Martu Klibiķi un Ditu Apsīti sastāvā. D. Apsīte uzrādīja atzīstamus rezultātus arī individuāli. 100 metru distancē viņai septītā vieta (13,41 sekunde), bet tāllēkšanā – piektā pozīcija (4,79 metri). Vēl var atzīmēt Lauras Otsones izcīnīto piekto vietu lodes grūšanā.

Foto un informācija: zz.lv.