"Zemgale/LLU" pārliecinoši iekļūst pusfinālā

HK “Zemgale/LLU” trešā Latvijas hokeja Virslīgas izslēgšanas sērijas spēlē ar rezultātu 7:2 (3:1; 0:0; 4:1) pieveica HK “Prizma” un panākot uzvaru visā sērijā ar rezultātu 3:0. Trīs iepriekšējās sezonas rīdzinieku komanda bija tā, kura atbildīgos brīžos vienmēr sagādāja jelgavniekiem nepatikšanas un šis lāsts beidzot izbeigts.

No pirmām spēles minūtēm kontroli par ripu pārņēma HK “Zemgale/LLU” spēlētāji un jau trešā spēles minūtē atklāja spēles rezultātu. Uzbrucējs Kristaps Legzdiņš izgāja uz vārtiem, bet pēc ripas metiena tika nogāzts virsū vārtsargam Edgaram Lūsiņam. Par to laiku uzbrucējs Toms Tauriņš ieraidīja ripu neaizsargātos vārtos – 1:0. Turpinājumā jelgavnieku sniegums nebija tik spīdošs. Tika pieļautas daudzas kļūdas ripas kontrolē un piespēlēs. Atšķirībā no spēles Jelgavā, katra epizode nebeidzās ar spēka paņēmieniem, dēļ platāka spēles laukuma. Tas ļāva arī HK “Prizma” spēlētājiem radīt bīstamas situācija. Divpadsmitā minūtē, pēc aizsarga Reiņa Švēdenberga piespēles, otros vārtus guva uzbrucējs Kristaps Namiķis – 2:0. Jelgavnieki uzbrukumi bija bīstami, bet ripa gāja garām vārtiem vai arī trāpīja vārtu stabos. Trīspadsmitā minūtē, spēlējot četri pret četri, jelgavnieku aizsargs nepareizi izvēlas pozīciju laukuma vidusdaļā un HK “Prizma” atbildēja ar ātru pretuzbrukumu, kuru realizēja Sergejs Piskunovs – 2:1. Burtiski pēc minūtes, rīdzinieki turpināja savu spiedienu un guva vārtus, kurus neieskaitīja, jo tie tika gūti ar augsti paceltu nūju. Turpinājumā rīdzinieki nopelnīja divus noraidījumus un uz neilgu brīdi pat palika ar trim laukuma spēlētājiem. Deviņpadsmitā minūtē, izmantojot vairākumu, Niklāvs Birovs ātri ieslidoja rīdzinieku aizsardzības zonā caur labo malu un izturot labu pauzi, atdeva piespēli uz laukuma centru uzbrucējam Olafam Aplokam, kurš panāca spēles rezultātu – 3:1.

Otro trešdaļu HK “Zemgale/LLU” spēlētāji uzsākuši krietni pārliecinošāk. Tika pārņemta ripas kontrole un rīdzinieki tika iespiesti savā aizsardzības zonā praktiski visu pirmo trešdaļas pusi. Diemžēl ar gūtiem vārtiem jelgavnieki neizcēlās ne spēlējot pilnā sastāvā, ne divos vairākumos. HK “Prizma” savukārt pārsteidzoši otrā mazākumā atguva kontroli un nu jau viesu vārtsargam Rihardam Cimermanim nācās iesaistīties spēlē. Jelgavnieki, spiediena rezultātā, bija spiesti pārkāpt noteikumus un palika mazākumā. Mazākums mobilizēja HK “Zemgale/LLU” spēlētājus un viņi spēja pārņemt spēles kontroli, bet ar vārtu gūšanu neizcēlās, nopelnot vien noraidījumu pēdējā trešdaļas minūtē.

Trešo trešdaļu HK “Zemgale/LLU” mazākumā uzsāka bez zaudētiem vārtiem, toties savā aizsardzības zonā divās epizodēs tika nogāzts vārtsargs Rihards Cimermanis. Aizstāvot savu komandas biedru jelgavnieki iesaistījās dūru cīņās, ka rezultātā spēlē radās lielas pauzes, liekot spēlētājiem nosalt un ar grūtībām atgriezties pie ieplānota spēles plāna. Vienā no epizodēm HK “Prizma” guva vārtus, bet tie netika ieskaitīti dēļ pārkāpuma pret vārtsargu. Atjaunojoties spēlei, pretinieka aizsardzības zonā par ripas kontroli labi pacīnījās Kristaps Millers. Pēc viņa piespēles uzbrucējs Artjoms Ogorodņikovs aukstasinīgi izslidoja uz vārtu priekšu, izturēja pauzi un ieraidīja ripu vārtos – 4:1. HK “Prizma” pēc zaudētiem vārtiem atguva ripas kontroli un izveidoja vairākas bīstamas situācija pie jelgavnieku vārtiem. Rīdzinieku pārsvars neilga pārāk ilgi. Vienā no pretuzbrukumiem aiz HK “Prizma” vārtiem uzbrucējs Rihards Paškausks iesaistās grūstīšanā ar diviem pretinieka spēlētājiem, kā rezultātā vairāki abu komandu spēlētāji devās uz noraidīto soliņa. Pēc pauzes ripas kontrole atkal pārgāja pie viesiem un par noveda pie Ivana Ribčika gūtiem vārtiem, kurus tomēr neieskaitīja, jo vārtsarga zonā atradās viņa maiņas partneris. Pēc šīs epizodes HK “Zemgale/LLU” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, kas ļāva atgriezt ripas kontroli. Spēlējot jau vienādos sastāvos, trešdaļas vienpadsmitā minūtē, pēc Raimnoda Upenieka piespēles, aizsargs Mārtiņš Mežulis ar garu piespēli izvirzīja uzbrukumā uzbrucēju Ēriku Ozollapu. Viņš izgāja viens pret vienu ar vārtsargu un precīzi ieraidīja ripu vārtos – 5:1. Pēc zaudētiem vārtiem laukuma saimnieki atjaunoja kontroli par spēles gaitu un to veicināja jelgavnieku nopelnītais noraidījums. Komanda bija spiesta aizsargāties savā aizsardzības zonā un atvairīt pretinieka pamatīgo ofensīvu, pāris reizes izveidojot pretuzbrukumus, bet neizmantojot tos. Septiņpadsmitā minūtē HK “Zemgale/LLU” vēlreiz nonāca mazākumā un rīdzinieki to izmantoja, lai nomainītu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Drīz vien tas atnesa viņiem panākumu, jo vārtus guva Sergejs Piskunovs – 5:2. Viņi turpināja spēlēt pret pieciem jelgavniekiem bez vārtsarga, ko izmantoja aizsargs Matīss Gelažis, kurš ieraidīja ripu tukšos vārtos no savas aizsardzības zonas – 6:2. Līdz spēles beigām atlika mazāk par trim minūtēm, bet HK “Prizma” turpināja spēlēt bez vārtsarga, kas viņiem deva iespēju uz divām minūtēm iespiest viesus aizsardzības zonā un baudīt iespēju apdraudēt Riharda Cimermaņa sargātos vārtus. Spiediens uz jelgavniekiem bija pamatīgs, bet viņi bezbailīgi stājās ripas lidojuma priekšā. Pēdējā spēles minūtē ripas iemetiens tika noteikts laukuma vidū un vārtsargs Edgars Lūsiņš bija spiests atgriezties savos vārtos. HK “Zemgale/LLU” izveidoja divus vārtu gūšanas momentus, bet netrāpot vārtos. Pēdējās spēles sekundēs no savas aizsardzības zonas Niklāvs Birovs atdeva tālu piespēli uzbrucējam Ivanam Ribčikam (Ivan Rybchik), kurš izgāja viens pret vienu ar vārtsargu Edgaru Lūsiņu un ietrieca ripu zem augšējā vārtu pārliktņa, panākot rezultātu – 7:2. Spēles gaitu ļoti izteiksmīgi var raksturot ar metieniem uz vārtiem. HK “Prizma” trešdaļu griezumā: 7, 6, 11; un HK “Zemgale/LLU”: 19, 16, 12.

Ar šo uzvaru HK “Zemgale/LLU” uzvar arī ceturtdaļfināla izslēgšanas spēļu sērijā ar rezultātu – 3:0. Pusfinālā HK “Zemgale/LLU” cīnīsies ar HK “Kurbads” vienību. Pirmās divas spēles tiks aizvadītas izbraukumā Ogres ledus hallē 14. un 15. martā plkst.19.30. Trešā spēle notiks 18. martā mājās Jelgavas ledus hallē plkst.16.00. Ja būs nepieciešams ceturtā spēle arī tiks aizvadīta Jelgavā 19. martā.