Pārlekt uz galveno saturu

Simbolika

LLU logo

LLU emblēma

LLU emblēma atveidota "U" burta formā, kura iekšpusē savienoti divi "L" burti: apakšējais – zaļā krāsā, virsējais, kas nobīdīts ieslīpi uz leju – dzeltenā. "U" burta augšpusē atveidota stilizēta kviešu vārpa dzeltenā un egle zaļā krāsā. Apakšpusē "U" burts sadalīts trīs joslās: zaļā, baltā un brūnā. Zem "U" burta divi sakrustoti ozolzari ar zaļām lapām un brūnām ozolzīlēm. Tos apvij trīs joslu lente zaļā, dzeltenā un brūnā krāsā. Emblēma tiek lietota LLU dokumentācijā, diplomos, LLU karogā.

LLU himna

Komponists - Jēkabs Mediņš, vārdi - Vilis Plūdonis

Mēs mīlam tevi, zeme dārgā, svētā,
Ko mūsu brāļi brīvoja.
Mēs mīlam tevi, klusā lauku sēta,
Kur mūsu senči dzīvoja.

Mēs būsim čakli, lai, tu zeme, kļūtu
kā Dieva dārzs daiļdarināts.
Mēs būsim stipri, lai tev’ neiegūtu,
kam tevi iegūt kāro prāts.

Mēs mīlam tevi, zeme dārgā, svētā,
Ko mūsu brāļi brīvoja.
Mēs mīlam tevi, klusā lauku sēta,
Kur mūsu senči dzīvoja.

LLU himnu 1940. gadā sarakstījis un Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijai veltījis komponists un diriģents Jēkabs Mediņš.

Himna ierakstīta divās versijās – viena, kurā dzied LLU vīru koris "Ozols" (diriģents Guntis Galiņš), un otra, kurā apvienojušās kora "Ozols", sieviešu kora "Liepa" (diriģente Inta Zakenfelde) un jauktā kora "Riti" (diriģente Sarma Rudzutaka) balsis. Tomēr būtiski, ka J.Mediņš skaņdarbu jau sākotnēji iecerējis kā vīru kora dziesmu.

LLU logotips

logo

Logotips ir tikai maza sastāvdaļa LLU identitātē, bet vienlaikus - visatpazīstamākā. Logotips tiek lietots svētku, prezentāciju, sporta pasākumu, iestāžu noformējumā, LLU zinātnisko, tehnisko sasniegumu, ražotās produkcijas reklamēšanā, zinātnisko un mācību metodisko, kā arī informatīvo izdevumu un vizītkaršu noformējumā.