LLU noslēgusies sporta sezona

Latvijas Lauksaimniecības universitātes astoņu fakultāšu - Ekonomikas un sabiedrības attīstības, Meža, Lauksaimniecības, Vides un būvzinātņu, Pārtikas tehnoloģijas, Informācijas tehnoloģiju, Veterinārmedicīnas un Tehniskās - labākie, ātrākie un veiklākie sportisti 2019./2020. studiju gadā tradicionāli ņēma dalību azartiskās cīņās sporta laukumos. Fakultātes vispirms noskaidroja sportiskākos pirmā kursa studentus "Pirmkursnieku turnīrā", taču pēc tam noteica izveicīgāko komandu stafetes skrējienā "Lāpa". Savukārt sporta sezonas noslēgumā studenti uzzināja uzvarētājus un laureātus LLU 29. Universiādes kopvērtējuma ieskaitē.

Ikgadējo LLU sporta sezonu 2019. gada septembrī iesāka pirmā kursa studenti, kuri visa mēneša garumā sacentās deviņās disciplīnās "Pirmkursnieku turnīrā". Par 2019. gada turnīra uzvarētājiem kļuva Meža fakultātes (MF) pirmkursnieki un Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) pirmkursnieces. Vīriešu kopvērtējumā MF nopelnīja 58 punktus,  otrajā vietā ierindojās Vides un būvzinātņu fakultāte (VBF) un trešajā vietā Tehniskās fakultātes (TF) studenti, kam attiecīgi 51 un 45 punkti. Savukārt sieviešu "Pirmkursnieku turnīrā" nekādu izredžu ar 59 punktiem sāncensēm nedeva VMF pirmā kursa studentes, aiz kurām ar 50 punktiem otrajā vietā sekoja Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) un ar 36 punktiem trešajā vietā ierindojās VBF pārstāves.

Sporta sezonas turpinājumā LLU studenti 12. novembra vakarā pulcējās Jelgavas pils pagalmā, lai godinātu universitātes un Latvijas patriotiskos cilvēkus, kā arī noteiktu veiklāko un ātrāko stafetes komandu skrējienā "Lāpa". Ierasto VBF piecu gadu dominanci vēsturiskajā stafetē pārtrauca Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) skrējēji, kuri distanci veica 6 minūtēs un 43,10 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Lauksaimniecības fakultātes (LF) komanda, savukārt trešo vietu izcīnīja ESAF sekstets.

Sporta pasākumu kulminācija šajā studiju gadā bija 29. Universiāde, kas norisinājās no septembra līdz martam, pulcējot kopumā simtiem sportistus no astoņām fakultātēm. Vīriešu konkurencē studenti spēkiem mērojās 10 dažādās disciplīnās – vieglatlētikā, basketbolā, galda tenisā, šaušanā, peldēšanā, volejbolā, florbolā, telpu futbolā, badmintonā un smagatlētikā. Kamēr studentes sacentās deviņās disciplīnās – vieglatlētikā, galda tenisā, šaušanā, peldēšanā, volejbolā, desu stafetē, telpu futbolā badmintonā.

Vīriešu konkurencē vislabāko un visstabilāko sniegumu 29. Universiādē demonstrēja  MF pārstāvji, kuri iekrāja 66 punktus un par 6 punktiem apsteidza TF, kam 60 punkti. Trešo vietu izcīnīja VBF sportisti, kuriem 57 punkti, bet ceturtajā vietā ierindojās LF, piektajā vietā palika Informācijas tehnoloģiju fakultāte (ITF), taču sesto un septīto vietu attiecīgi ieguva ESAF un PTF. Kopvērtējumu astotajā vietā noslēdza VMF sportisti.

Savukārt sieviešu kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas nepārspētas palika VBF sportistes, kurām izdevās sakrāt 54 punktus, turklāt otro vietu ar 51 punktu izcīnīja ESAF, bet goda pjedestālu trešajā vietā noslēdza VMF, kam 45 punkti. Ceturtajā vietā – LF, piektajā vietā – PTF, sestajā vietā – MF, septītajā vietā – TF un astotajā vietā – ITF.

Šogad valsts ārkārtējā stāvokļa dēļ nenotika tradicionālais "5 bumbu turnīrs" un sporta laureātu apbalvošana ir pārcelta uz nenoteiktu laiku. Sargājiet sevi un tiekamies nākamajās LLU sporta sacensībās!