Pārlekt uz galveno saturu

LLU piedalās lauksaimniecības izstādē "Pavasaris 2022" Rāmavā

Attēla autors: No LLU arhīva

Šogad lauksaimniecības un tehnisko nozaru izstādē "Pavasaris 2022", kas norisinās biznesa centrā Rāmava, lielāks uzsvars tiek likts uz saimnieku savstarpējās sadarbības veicināšanu, kā arī uz atvērtu dialogu ar Zemkopības ministriju. Izstādē dalību ir apstiprinājuši 240 dalībnieki no visiem Latvijas novadiem, būs satiekami arī ražotāju pārstāvji no dažādām valstīm. Līdz šim nebijusi iespēja satikt Zemkopības ministrijas pārziņā esošo iestāžu pārstāvjus un ekspertus vienuviet – Zemkopības ministrijas kopstendā.

Šobrīd sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos Latvijas lauksaimniekiem tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Ņemot vērā bažas par globālo pārtikas piegādes ķēžu traucējumiem, aizvien vairāk tiek jautāts, vai Latvijas lauksaimnieki spēs turpināt darbu un atbildēt uz pieaugošo pieprasījumu pēc lauksaimniecības produkcijas.

Latvijas Republikas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards par esošo situāciju: "Energoresursu cenu pieaugums rudenī, palielinājis ražošanas izmaksas Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem, bet Krievijas karš Ukrainā vēl arī būtiski negatīvi ietekmējis piegāžu ķēdes. Neskatoties uz to, Latvijas lauksaimnieki un pārtikas ražotāji turpina ražot un nodrošināt mūsu iedzīvotājus ar pārtikas produktiem nepieciešamajā apjomā."

Izstādē "Pavasaris 2022" Zemkopības ministrijas kopstendā saimniekiem ir iespēja satikt ministrijas un tās iestāžu ekspertus, lai iegūtu informāciju par pieejamiem pakalpojumiem, atbalsta programmām un citiem aktuāliem jautājumiem. "Ikgadējā starptautiskā lauksaimniecības biznesa izstāde Rāmavā ir būtisks notikums visai lauksaimnieku saimei. Tā rosinās jaunas idejas, zināšanas un pieredzes apmaiņu, kā organizēt un attīstīt ražošanu šajos ģeopolitiskajos apstākļos, kad visapkārt valda nenoteiktība," atzīmē K. Gerhards.

Trīs dienu garumā apmeklētājiem ir iespēja piedalīties īpašā izglītojošā programmā – lauksaimniecības forumā, kurā tiek pārrunātas aktuālas tēmas lauksaimniekiem, lopkopjiem, sēklaudzētājiem, aitkopjiem, biškopjiem, augļkopjiem.

Izstāde "Pavasaris 2022" notiek no 12. līdz 14. maijam, biznesa centrā Rāmava, Valdlaučos. Ik gadu to apmeklē vairāki tūkstoši interesentu, kas ir saistīti ar lauksaimniecību un citām tehniskajām nozarēm. Izstādē piedalīsies arī uzņēmumi, kuri piedāvās energoefektivitātes uzlabošanas risinājumus, uzņēmumi no finansēšanas un apdrošināšanas sektora, kā arī mājražotāji, kas piedāvās iegādāties savu produkciju.

Lauksaimniecības un mežsaimniecības biznesa centrs Rāmava (SIA "A.M.L.") dibināts 1992. gadā un ir lielākais lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares izstāžu organizētājs Latvijā. Ik gadu RĀMAVA notiekošajās starptautiskajās biznesa izstādēs risinājumus un idejas izaugsmei rod vairāk nekā 4000 saimniecību un uzņēmumu.

Plašāka informācija – mājaslapā, un www.facebook.com/ramava.lv.

Papildus informācija:
Laura Lūse
Izstādes vadītāja          
+ 371 67 600 409
izstade@ramava.lv
www.ramava.lv

Pievienots 07/05/2022