LBTU studenti izcīna medaļas "SELL Games 2023"

No 19. līdz 21. maijam Igaunijas studentu galvaspilsētā jeb Tartu norisinājās starptautiskās studentu sporta sacensības "SELL Games 2023". Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) delegācija tika pārstāvēta ar 16 sportistiem, kuri sacentās piecos dažādos sporta veidos. Šogad LBTU studenti izcīnīja vienu sudraba medaļu un četras bronzas godalgas.

Vieglatlētikas sacensībās piedalījās četri LBTU sportisti. Augstāko rezultātu uzstādīja Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) students Andrejs Bānis, kurš 5000 metru skrējienā, uzrādot personīgo rekordu, izcīnīja sudraba medaļu. Savukārt šķēpmešanas sacensībās sievietēm bronzu ieguva Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) studente Una Diāna Veipāne. Vīriešu konkurencē šķēpmešanā piektajā vietā ierindojās Meža fakultātes (MF) students Roberts Gļauda. 200 metros sievietēm Vides un būvzinātņu fakultātes (VBF) studentei Dita Apsītei pietrūka 1,07 sekundes, lai kvalificētos finālskrējienam, tādējādi palika 11. vietā.

Peldēšanas sacensībās piedalījās četri studenti – Arvīds Vilčaks no Informācijas tehnoloģiju fakultātes (ITF), Sergejs Židkovs no VBF, Emīls Dūmiņš no MF un Iļja Boicovs no VBF. No minētā kvarteta labāko rezultātu uzrādīja Iļja Boicovs, kurš 100 metros brasā izcīnīja bronzu.

Smagatlētikas sacensībās LBTU pārstāvēja ITF students Kristers Švarcs, kurš savā svara kategorijā ierindojās 7. vietā.

Orientēšanās sports sagādāja visvairāk medaļu LBTU delegācijai. Vispirms MF students Matīss Timermanis sprinta distancē ieguva bronzu, dienu vēlāk jau vidējā distance viņa kursabiedrs Mārcis Jansons papildināja LBTU medaļu krājumu ar vēl vienu bronzas medaļu. Trešajam orientieristam abās distancēs mazliet pietrūka līdz godalgām – sprinta distancē iegūta 5. vieta, bet vidējā distancē 6. vieta.

3x3 basketbolā dalību ņēma LBTU vīriešu basketbola izlases spēlētāji – Emīls Stepiņš no VBF, Arnolds Fridrihsons no VBF, Salvis Fiļipovs no ESAF un Hardijs Kristiāns Veisbergs no VBF. Pirmajā dienā LBTU basketbolisti piekāpās Viļņas Universitātes komandai 7-14, bet izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ¼ aizraujošā cīņā pieveica Tallinas Tehnisko universitāti 21-19. Ceļš pēc godalgām apstājās ¼, kur LBTU kvartets atzina Kauņas Universitātes pārākumu ar rezultātu 9-21.

Nākamās "SELL spēles" gaidāmas nākamā gada maijā Lietuvā.

Nosaukumu "SELL spēles" veido četru rīkotājvalstu - Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas - pirmie burti valsts valodā (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva) un sacensības ik gadu notiek kādā no šīm valstīm, piedaloties un pulcējot citu valstu studentu sportistus.