Pārlekt uz galveno saturu

HK "Zemgale/LBTU" piedzīvo zaudējumu pret Velsas "Cardiff Devils"

Attēla autors: No LLU arhīva

Otrajā Starptautiskās Hokeja federācija (IIHF) Kontinentālā kausa 3. kārtas "E" grupas turnīra spēlē "Zemgale/LBTU" piedzīvo zaudējumu pret Velsas "Cardiff Devils" ar rezultātu 2:5 (1:3; 0:1; 1:1). Vārtus jelgavnieku labā guva Artūrs Homjakovs un Gustavs Millers.

Otrajā spēles dienā jelgavniekiem priekšā stājās jau pazīstamais pretinieks – "Cardiff Devils". Pagājušās sezonas Kontinentāla kausa izcīņā velsieši pārspēja jelgavniekus ar rezultātu 1:5. Šodienas spēli "Zemgale/LBTU" hokejisti sagaidīja ar pārliecību savos spējās revanšēties.

Pirmā trešdaļa sākās ar pretinieku ripas kontroli un ātriem jelgavnieku pretuzbrukumiem, kuros atkal vadošo lomu spēlēja Bohdans Ponasenko. Diemžēl šīs iespējas netika izmantotas. Sekoja divi nevajadzīgs noraidījumi "Zemgale/LBTU" rindās un otro vairākumu izmantoja "Cardiff Devils" kanādiešu uzbrucējs Kols Sanfords (Cole Sanford), atklājot spēles rezultātu.

Trīsdesmit sekunžu laika jelgavnieku uzbrucējs Rinalds Vutkevičs izveidoja ātro uzbrukumu, Mārtiņš Karsums pacīnījās par ripu pie vārtiem un atdeva piespēli Arturam Homjakovam, kurš izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Viss nelikās tik slikti līdz trešdaļas beigām, kad jelgavnieki nespēja izvadīt ripu ārpus aizsardzības zonas un amerikānis Džastins Krendals (Justin Crandall)  atkārtoti izvirzīja velsiešus spēles vadība – 1:2. Uzreiz "Zemgale/LBTU" iedzīvojās vēl viena noraidījumā un uzvaras vārtus guva Kols Sanfords (Cole Sanford) – 1:3.

Otrajā trešdaļā "Zemgale/LBTU" plānoja spēlēt vienkāršāk un samazināt pretinieku pārsvaru. Diemžēl velsieši spēja iespiest jelgavnieku savā aizsardzības zonā un trešdaļas vidū kanādietis Markus Krofords (Marcus Crawford) guva ceturtos vārtus – 1:4.

Galvenais treneris Artis Ābols nekavējoties nomainīja vārtsargu Rihardu Cimermani pret Mariusu Bajarunu-Galēju, dodot zīmi hokejistiem, ka ir jāmaina attieksmi pret spēli, ka ari dodot iespēju vadošajam vārtsargam vairāk atpūsties.

Mariuss pamatīgi nostrādā līdz otras trešdaļas beigām bez zaudētiem vārtiem, bet trešās trešdaļas sākuma Gustavs Millers realizēja vairākumu, atjaunojot jelgavnieku cerības uz atspēlēšanos – 2:4.

Pēdējās trešdaļas vidū "Zemgale/LBTU" atkal nonāca mazākumā un visas cerības izdzēsa kanādieša Kola Ulija vārtu guvums – 2:5.

Jelgavniekiem vēl ir iespējas tikt uz Kontinentālā kausa finālu, bet priekš tā būs obligāti nepieciešams pieveikt Kazahstānas “Nomad Astana”, kur nav vājāka par abiem iepriekšējiem pretiniekiem.