Pārlekt uz galveno saturu

LLU saglabā vietu QS EECA universitāšu reitingā

Attēla autors: Ruslans Antropovs

Decembrī publicēts QS Eiropas jaunattīstības un Centrālāzijas valstu augstskolu reitings 2022 (QS EECA), kurā starp reģiona 450 labākajām universitātēm atkārtoti nosaukta Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas ieņem vietu grupā 241 – 250 un starptautiskajā vidē zināma kā Latvia University of Life Sciences and Technologies.

Reitinga veidotāji informē, ka šī gada Eiropas jaunattīstības un Centrālāzijas universitāšu reitingā iekļuvušas 450 minētā reģiona augstskolas, kas ir augstākais dalībnieku skaits reitinga veidošanas vēsturē.  Gandrīz puse no visām šogad iekļautajām universitātēm ir tikai no divām valstīm: Krievijas un Turcijas. Citas bieži pārstāvētas vietas ir Kazahstāna, Polija, Ukraina, Rumānija, Čehija un Ungārija.

Reitings izveidots, izmantojot globālās aptaujas un starptautiski pieejamus datus atbilstoši 10 indikatoriem: Akadēmiskā reputācija (30%), Universitātes reputācija darba devēju skatījumā (20%), Akadēmiskā personāla un studentu attiecība (10%), Publikāciju skaits uz vienu akadēmiskā personāla pārstāvi (10%), Starptautiskais pētniecības tīkls (10%), Universitātes ietekme un pārstāvniecība tīmeklī (5%), Akadēmiskais personāls ar doktora grādu (5%), Zinātnisko publikāciju citējamība (5%), Starptautiskā akadēmiskā personāla (2,5%) un starptautisko studentu īpatsvars (2,5%).

Vadošās vietas reitingā ieņem Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, Kārļa Universitāte un Sanktpēterburgas Valsts universitāte. Vadošo piecu universitāšu topu noslēdz Tartu universitāte Igaunijā un Jagelonijas universitāte Polijā.

LLU reitingā ieguvusi vietu grupā 241 – 250. Augstākie rādītāji sasniegti tādos indikatoros kā universitātes reputācija darba devēju skatījumā (141. vieta), akadēmiskā reputācija (144. vieta), starptautiskais pētniecības tīkls (160. vieta) un publikāciju skaits uz vienu akadēmiskā personāla pārstāvi (188. vieta).

No Latvijas reitingā kopumā iekļuvušas sešas augstskolas – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, LLU, Daugavpils Universitāte un Transporta un sakaru institūts.  

Atbilstoši reitinga klasifikācijai LLU tiek uzskatīta par mazo universitāti, kurā studentu skaits ir mazāks nekā 5000, taču tai ir ļoti augsti pētniecības rezultāti. Salīdzinājumam LU reitingā klasificējas kā lielā universitāte, RTU un RSU kā vidēja lieluma universitātes.

Pievienots 27/12/2021