Pārlekt uz galveno saturu

Uzņemšanas naktī noslēgusies pieteikumu pieņemšana studijām LLU

Ar uzņemšanas nakts pasākumu 10. jūlijā noslēdzās reflektantu pieteikumu pieņemšana Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju vietām. Pēdējā brīža iespēju pieteikties studijām Jelgavas pilī izmantoja 123 topošie bakalauri un 23 maģistranti.

"Uzņemšanas naktī pamatstudijās jaunus pieteikumus apstiprināja 111 reflektanti, bet vēl 12 atnāca mainīt prioritātes vai pielikt klāt jaunas programmas. Savukārt maģistra studijām pieteicās 23 reflektanti. Šogad studētgribētāju rinda, lai iesniegtu pamatstudiju pieteikumu, bija visa vakara garumā, turklāt reflektanti savas izvēles bija pārdomājuši un mērķtiecīgi zināja, kurā augstskolā un studiju programmās vēlas pieteikties. Uzņemšanas nakts iespēju izmantoja gan vietējā novada iedzīvotāji, gan studētgribētāji no attālākām Latvijas vietām,” stāsta Studiju centra vadītāja Sandra Sproģe.

Šajā gadā vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv reģistrējušies 8147 reflektanti, kas iesniedza pieteikumus studijām 12 Latvijas augstskolās. Tādējādi šogad kopumā Latvijā ir par aptuveni 100 studētgribētājiem vairāk nekā pērn.

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, uz LLU pamatstudijām saņemti 807 pirmās prioritātes pieteikumi, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2555 reizes. Salīdzinājumā ar 2017. gadu studētgribētāju interese par LLU programmām ir nedaudz palielinājusies, kas skaidrojams ar kopējo studētgribētāju skaita pieaugumu Latvijā. Iepriekšējā gadā tika saņemti 777 pirmās prioritātes pieteikumi uz LLU studiju programmām.  

Populārākā pilna laika pamatstudiju programma šobrīd ir "Veterinārmedicīna", kas saņēmusi 85 pirmās prioritātes pieteikumus. Tai seko, "Ekonomika" (62), "Lauksaimniecība" (51), “Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība” (45), "Mežinženieris" (44), "Lauksaimniecības inženierzinātne" (31), "Būvniecība" (33), "Datorvadība un datorzinātne" (36) un “Mežzinātne” (36).

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 411 pieteikumi pilna laika un 14 pieteikumi nepilna laika studiju vietās, kas ir nedaudz mazāk kā iepriekšējā gadā. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās "Projektu vadība" - 69, "Ekonomika" - 63, "Uzņēmējdarbības vadība" - 52, "Mežzinātne" - 41, “Informācijas tehnoloģijas” – 25, "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija" - 29, "Lauksaimniecība" – 20, “Lauksaimniecības inženierzinātne” - 20 un "Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes" - 19. Turklāt atsevišķās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām. Programmās "Projektu vadība", "Uzņēmējdarbības vadība", "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija", "Mežzinātne" un "Uzturzinātne" uz tā saucamo "budžeta" vietu pretendē vairāk kā pusotrs vai divi cilvēki uz vienu studiju vietu.

Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 13. jūlijā pēc plkst. 17, otrās kārtas rezultāti – 17. jūlijā pēc plkst. 17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Turpretim rezultāti par konkursu uz augstākā līmeņa studijām būs zināmi no 13. jūlija, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus.

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 23. jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem.

Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju, jo plānots, ka LLU no jūlija beigām turpinās uzņemšanu uz vakantajām studiju vietām. Detalizēta informācija par LLU studiju programmām atrodama portālā www.llu.lv, sadaļā "Nāc studēt".

Pievienots 11/07/2018