Pārlekt uz galveno saturu

Kas ir ainavu arhitekts?

Jaunākie pētnieku atzinumi liecina, ka taupīt dabas resursus, naudu un laiku var pareizi un gudri plānojot vidi sev apkārt. Un tieši vides plānošana un pārveide ir ainavu arhitekta ikdiena.

Ar ainavu arhitekta radītajām izmaiņām vidē ir iespēja mainīt ikviena cilvēka, vienas pilsētas iedzīvotāju vai pat visas pasaules dzīvi. Globālā mērogā ainavu arhitekta darbs veicina klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanu, bet lokāli palīdz taupīt naudu individuāli katram cilvēkam, padarot apkārtējo vidi pieejamāku, sakārtotāku, estētiskāku un saglabājot tās unikalitāti.

"Ainavu arhitekts ir inženieris, "dzīves režisors", filozofs, mākslinieks, biologs, diplomāts, finansists vienā personā," stāsta Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras vadītāja Natalija Ņitavska.

Viņa arī atklāj, ka ainavu arhitektūra jau šodien Latvijā vairs nav tikai teorija, bet gan realitāte. Vides ietekmi uz dažādiem sociālekonomiskajiem procesiem un sakārtotas ainavas finansiālos ieguvumus apzinājušas daudzas Latvijas pašvaldības.

"Mūsu darbs ir nemitīga balansēšana starp filozofisko lidojumu, vēstures pārzināšanu un pētniecību. Tā ir arī brišana pa mežu garos zābakos, laba fotokadra "ķeršana" uz debesskrāpja jumta un taisnas muguras noturēšana, pārliecinot pašvaldību par jauna ainavas risinājuma ieviešanu, lai veidotu jaunu un citādāku nākotni," tā N. Ņitavska.

Pievienots 07/05/2020