Pārlekt uz galveno saturu

Karjeras dienas

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) norisinājās tiešraides Karjeras dienas skolēniem, kā laikā ikviens varēja izvēlēties tēmas par sev interesējošu profesiju vai nodarbošanās veidu, kurā attīstīt profesionālo karjeru. Vebinārus vadīja LLU absolventi, studenti un mācībspēki, kuri dalījās darba pieredzē un atklāja profesiju un nodarbošanās veidu "aizkulises".     

Izglītības iegūšana ir nozīmīgs posms, lai sāktu ceļu pa profesionālās karjeras kāpnēm. Taču pirms saprast, kur mācīties, daudz būtiskāks ir jautājums, ko vēlos pēc augstskolas absolvēšanas darīt un kāda ir mana "sapņu" darba vieta? Ikdienā varam virtuāli “sekot” tūkstošiem cilvēku, izzinot viņu ikdienas gaitas, paradumus un darba specifiku, taču bieži vien sociālo tīklu platformas ir daudz krāšņākas, nekā realitāte. Tieši tāpēc LLU piedāvāja jauniešiem dažādu nozaru pārstāvju stāstus un informatīvas lekcijas, kas ļāva izzināt profesijas, nodarbošanās veidus un darba vietas un palīdzēja mērķtiecīgāk izvēlēties savu profesionālo ceļu.

Karjeras dienās bija iespēja atbildēt uz daudziem jautājumiem "Kur varēšu strādāt?", "Cik pelnīšu?", "Kāda būs mana darba ikdiena?", "Kāpēc šī profesija ir perspektīva?" u.c. 

 

LLU Karjeras dienu tiešraižu ieraksti

Ārsts ārstē cilvēku, veterinārārsts - cilvēci Viens pret vienu ar ekonomistu Dizainera profesija - no interjera līdz apģērbam Inženiera darbs - no auto līdz gudrajiem traktoriem Hakeris bunkurā vai sausiņš birojā. Ko īsti dara IT speciālists Vai karjeras konsultants palīdz ieraudzīt pareizo dzīves ceļu un sasniegt karjeras virsotnes Kā mūsdienās notiek meža apsaimniekošana Gudrs agronoms - pamats paēdušai sabiedrībai un tīrai videi Zinoši speciālisti laimīgiem dzīvniekiem - ciltslietu zootehniķi Enerģija vajadzīga visiem un visur Pārtika, kvalitāte, inovācijas - KAS ESI TU? Mērnieku laiki ir pārrakstīti Viens pret vienu ar sociologu Viens pret vienu ar uzņēmēju Svarīgs zobrats sistēmā - pārtikas tehnologs Vai es varu būt viesnīcas/restorāna vadītājs? Plastmasas maisiņi izglābs pasauli! Ja? Kas slēpjas aiz izcila būvnieka? Ainava nerodas pati, to rada profesionāļi!